
Texas Instruments
Product No:
LMH6703MA/NOPB
Manufacturer:
Package:
8-SOIC
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC OPAMP CFA 1 CIRCUIT 8SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
4.294
4.294
10
3.85415
38.5415
25
3.64344
91.086
100
3.157705
315.7705
250
2.995768
748.942
500
2.688082
1344.041
1000
2.267061
2267.061
2500
2.153707
5384.2675
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Slew Rate | 4500V/µs |
| Output Type | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| -3db Bandwidth | 1.8 GHz |
| Amplifier Type | Current Feedback |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 11mA |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | LMH6703 |
| Current - Input Bias | 7 µA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Voltage - Input Offset | 1.5 mV |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Current - Output / Channel | 90 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 12 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 8 V |