
Texas Instruments
Product No:
LMH6704MA/NOPB
Manufacturer:
Package:
8-SOIC
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC BUFFER 1 CIRCUIT 8SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
4.4935
4.4935
10
4.0337
40.337
25
3.8133
95.3325
100
3.304765
330.4765
250
3.135304
783.826
500
2.813311
1406.6555
1000
2.372663
2372.663
2500
2.254036
5635.09
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | LMH® |
| Package | Tube |
| Slew Rate | 3000V/µs |
| Output Type | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| -3db Bandwidth | 650 MHz |
| Amplifier Type | Buffer |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 11.5mA |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | LMH6704 |
| Current - Input Bias | 5 µA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Voltage - Input Offset | 2 mV |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Current - Output / Channel | 90 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 12 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 8 V |