
Texas Instruments
Product No:
LMH6723MA/NOPB
Manufacturer:
Package:
8-SOIC
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC OPAMP CFA 1 CIRCUIT 8SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.9925
2.9925
10
2.68755
26.8755
25
2.54106
63.5265
100
2.20229
220.229
250
2.089316
522.329
500
1.874749
937.3745
1000
1.581104
1581.104
2500
1.502054
3755.135
5000
1.445586
7227.93
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Slew Rate | 600V/µs |
| Output Type | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| -3db Bandwidth | 370 MHz |
| Amplifier Type | Current Feedback |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 1mA |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | LMH6723 |
| Current - Input Bias | 2 µA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Voltage - Input Offset | 1 mV |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Current - Output / Channel | 110 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 12 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 4.5 V |