
Texas Instruments
Product No:
LMH6724MA/NOPB
Manufacturer:
Package:
8-SOIC
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC OPAMP CFA 2 CIRCUIT 8SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
4.6455
4.6455
10
4.17145
41.7145
25
3.94364
98.591
100
3.417815
341.7815
250
3.242502
810.6255
500
2.909508
1454.754
1000
2.453793
2453.793
2500
2.33111
5827.775
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | LMH® |
| Package | Tube |
| Slew Rate | 600V/µs |
| Output Type | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| -3db Bandwidth | 370 MHz |
| Amplifier Type | Current Feedback |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 1mA (x2 Channels) |
| Number of Circuits | 2 |
| Base Product Number | LMH6724 |
| Current - Input Bias | 2 µA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Voltage - Input Offset | 1 mV |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Current - Output / Channel | 110 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 12 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 4.5 V |