LMK042B7221MC-FW
Taiyo Yuden
Product No:
LMK042B7221MC-FW
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Description:
CAP CER 220PF 10V X7R 01005
User Guide
Mfr Taiyo Yuden
Series M
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features -
Tolerance ±20%
Lead Style -
Capacitance 220 pF
Applications SMPS Filtering
Lead Spacing -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 01005 (0402 Metric)
Product Status Obsolete
Thickness (Max) 0.009" (0.22mm)
Voltage - Rated 10V
Size / Dimension 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Base Product Number LMK042
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C