
Taiyo Yuden
Product No:
LMK042B7681KC-W
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP CER 680PF 10V X7R 01005
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.095
0.095
10
0.0646
0.646
50
0.03515
1.7575
100
0.02869
2.869
500
0.020482
10.241
1000
0.016093
16.093
2500
0.01463
36.575
5000
0.013462
67.31
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Taiyo Yuden |
| Series | M |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | - |
| Features | - |
| Tolerance | ±10% |
| Lead Style | - |
| Capacitance | 680 pF |
| Applications | SMPS Filtering |
| Lead Spacing | - |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case | 01005 (0402 Metric) |
| Product Status | Not For New Designs |
| Thickness (Max) | 0.009" (0.22mm) |
| Voltage - Rated | 10V |
| Size / Dimension | 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm) |
| Base Product Number | LMK042 |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Temperature Coefficient | X7R |