LMK042BJ103MC-FW
Taiyo Yuden
Product No:
LMK042BJ103MC-FW
Description:
CAP CER 10000PF 10V X5R 01005
Features -
Tolerance ±20%
Lead Style -
Capacitance 10000 pF
Package / Case 01005 (0402 Metric)
Product Status Obsolete
Thickness (Max) 0.009" (0.22mm)
Voltage - Rated 10V
Size / Dimension 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Base Product Number LMK042
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 85°C