
Taiyo Yuden
Product No:
LMK105ABJ225KVHF
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP CER 2.2UF 10V X5R 0402
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.1045
0.1045
10
0.0779
0.779
50
0.04256
2.128
100
0.03477
3.477
500
0.024852
12.426
1000
0.019522
19.522
2500
0.017746
44.365
5000
0.01633
81.65
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Taiyo Yuden |
| Series | M |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Features | - |
| Tolerance | ±10% |
| Lead Style | - |
| Capacitance | 2.2 µF |
| Applications | Automotive, SMPS Filtering |
| Failure Rate | - |
| Lead Spacing | - |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case | 0402 (1005 Metric) |
| Product Status | Not For New Designs |
| Thickness (Max) | 0.024" (0.60mm) |
| Voltage - Rated | 10V |
| Size / Dimension | 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) |
| Base Product Number | LMK105A |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 85°C |
| Temperature Coefficient | X5R |