
Taiyo Yuden
Product No:
LMK105ABJ225MVHF
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP CER 2.2UF 10V X5R 0402
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.228
0.228
10
0.15675
1.5675
50
0.09405
4.7025
100
0.079515
7.9515
500
0.054378
27.189
1000
0.048108
48.108
2500
0.046018
115.045
5000
0.041838
209.19
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Taiyo Yuden |
| Series | M |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Features | - |
| Tolerance | ±20% |
| Lead Style | - |
| Capacitance | 2.2 µF |
| Applications | Automotive |
| Lead Spacing | - |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case | 0402 (1005 Metric) |
| Product Status | Not For New Designs |
| Thickness (Max) | 0.024" (0.60mm) |
| Voltage - Rated | 10V |
| Size / Dimension | 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) |
| Base Product Number | LMK105A |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 85°C |
| Temperature Coefficient | X5R |