LMK105B7224MV-FR
Taiyo Yuden
Product No:
LMK105B7224MV-FR
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Description:
CAP CER 0.22UF 10V X7R 0402
User Guide
Mfr Taiyo Yuden
Series M
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features -
Tolerance ±20%
Lead Style -
Capacitance 0.22 µF
Applications SMPS Filtering
Failure Rate -
Lead Spacing -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Product Status Not For New Designs
Thickness (Max) 0.026" (0.65mm)
Voltage - Rated 10V
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Base Product Number LMK105B
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C