LMK105C6105MV-F
Taiyo Yuden
Product No:
LMK105C6105MV-F
Description:
CAP CER 1UF 10V X6S 0402
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 70113
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Features -
Tolerance ±20%
Lead Style -
Capacitance 1 µF
Applications SMPS Filtering
Failure Rate -
Product Status Not For New Designs
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)
Voltage - Rated 10V
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Base Product Number LMK105C
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 105°C