LMK107BJ475MA-T
Taiyo Yuden
Product No:
LMK107BJ475MA-T
Description:
CAP CER 4.7UF 10V X5R 0603
Features -
Tolerance ±20%
Lead Style -
Capacitance 4.7 µF
Product Status Not For New Designs
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)
Voltage - Rated 10V
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Base Product Number LMK107B
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 85°C