LMK212B7335KG-T
Taiyo Yuden
Product No:
LMK212B7335KG-T
Description:
CAP CER 3.3UF 10V X7R 0805
Features -
Tolerance ±10%
Lead Style -
Capacitance 3.3 µF
Applications SMPS Filtering
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Product Status Not For New Designs
Thickness (Max) 0.053" (1.35mm)
Voltage - Rated 10V
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Base Product Number LMK212B
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C