LMK212BBJ476MG-T
Taiyo Yuden
Product No:
LMK212BBJ476MG-T
Description:
CAP CER 47UF 10V X5R 0805
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 130826
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Features -
Tolerance ±20%
Lead Style -
Capacitance 47 µF
Applications SMPS Filtering
Failure Rate -
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Product Status Not For New Designs
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)
Voltage - Rated 10V
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Base Product Number LMK212B
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 85°C