LMK212BJ105KK-T
Taiyo Yuden
Product No:
LMK212BJ105KK-T
Description:
CAP CER 1UF 10V X5R 0805
Features -
Tolerance ±10%
Lead Style -
Capacitance 1 µF
Applications SMPS Filtering
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Product Status Obsolete
Thickness (Max) 0.020" (0.50mm)
Voltage - Rated 10V
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Base Product Number LMK212B
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 85°C