LMK316ABJ226KL-T
Taiyo Yuden
Product No:
LMK316ABJ226KL-T
Description:
CAP CER 22UF 10V X5R 1206
Features -
Tolerance ±10%
Lead Style -
Capacitance 22 µF
Product Status Not For New Designs
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)
Voltage - Rated 10V
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Base Product Number LMK316A
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 85°C