LMK316F106ZF-T
Taiyo Yuden
Product No:
LMK316F106ZF-T
Description:
CAP CER 10UF 10V Y5V 1206
Series M
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features -
Tolerance -20%, +80%
Lead Style -
Capacitance 10 µF
Applications General Purpose
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Product Status Obsolete
Thickness (Max) 0.049" (1.25mm)
Voltage - Rated 10V
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Base Product Number LMK316F
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -30°C ~ 85°C