LMK325BJ476MM8P
Taiyo Yuden
Product No:
LMK325BJ476MM8P
Description:
CAP CER 47UF 10V X5R 1210
User Guide
Mfr Taiyo Yuden
Series LMK
Features -
Tolerance ±20%
Lead Style -
Capacitance 47 µF
Applications Medical, Non-Critical
Failure Rate -
Product Status Not For New Designs
Thickness (Max) 0.106" (2.70mm)
Voltage - Rated 10V
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Base Product Number LMK325B
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 85°C