
Texas Instruments
Product No:
LMP2021MA/NOPB
Manufacturer:
Package:
8-SOIC
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC OPAMP ZERO-DRIFT 1 CIRC 8SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
3.458
3.458
10
3.1065
31.065
25
2.93664
73.416
100
2.54505
254.505
250
2.41452
603.63
500
2.166551
1083.2755
1000
1.827211
1827.211
2500
1.73585
4339.625
5000
1.670594
8352.97
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | LMP® |
| Package | Tube |
| Slew Rate | 2.6V/µs |
| Output Type | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | Zero-Drift |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 1.1mA |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | LMP2021 |
| Current - Input Bias | 25 pA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Gain Bandwidth Product | 5 MHz |
| Voltage - Input Offset | 0.4 µV |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Current - Output / Channel | 50 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 5.5 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 2.2 V |