
Texas Instruments
Product No:
LMP2022MAX/NOPB
Manufacturer:
Package:
8-SOIC
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC OPAMP ZERO-DRIFT 2 CIRC 8SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
3.8855
3.8855
10
3.4922
34.922
25
3.30106
82.5265
100
2.86102
286.102
250
2.714264
678.566
500
2.435515
1217.7575
1000
2.054052
2054.052
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | LMP® |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Slew Rate | 2.6V/µs |
| Output Type | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | Zero-Drift |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 1.1mA (x2 Channels) |
| Number of Circuits | 2 |
| Base Product Number | LMP2022 |
| Current - Input Bias | 25 pA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Gain Bandwidth Product | 5 MHz |
| Voltage - Input Offset | 0.4 µV |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Current - Output / Channel | 50 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 5.5 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 2.2 V |