
Texas Instruments
Product No:
LMP2232BMA/NOPB
Manufacturer:
Package:
8-SOIC
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC OPAMP GP 2 CIRCUIT 8SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
3.1445
3.1445
10
2.82435
28.2435
25
2.66988
66.747
100
2.31382
231.382
250
2.195184
548.796
500
1.96973
984.865
1000
1.661227
1661.227
2500
1.578159
3945.3975
5000
1.518832
7594.16
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | LMP® |
| Package | Tube |
| Slew Rate | 0.048V/µs |
| Output Type | Differential, Rail-to-Rail |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | General Purpose |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 19µA (x2 Channels) |
| Number of Circuits | 2 |
| Base Product Number | LMP2232 |
| Current - Input Bias | 0.02 pA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Gain Bandwidth Product | 130 kHz |
| Voltage - Input Offset | 10 µV |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Current - Output / Channel | 30 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 5.5 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 1.6 V |