
Texas Instruments
Product No:
LMP7702MAX/NOPB
Manufacturer:
Package:
8-SOIC
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC OPAMP GP 2 CIRCUIT 8SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
3.363
3.363
10
3.0191
30.191
25
2.85418
71.3545
100
2.4738
247.38
250
2.34688
586.72
500
2.105865
1052.9325
1000
1.776025
1776.025
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | LMP® |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Slew Rate | 1.1V/µs |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | General Purpose |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 1.5mA (x2 Channels) |
| Number of Circuits | 2 |
| Base Product Number | LMP7702 |
| Current - Input Bias | 0.2 pA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Gain Bandwidth Product | 2.5 MHz |
| Voltage - Input Offset | 37 µV |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Current - Output / Channel | 86 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 12 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 2.7 V |