
Texas Instruments
Product No:
LMP7704MA/NOPB
Manufacturer:
Package:
14-SOIC
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC OPAMP GP 4 CIRCUIT 14SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
6.0515
6.0515
10
5.4321
54.321
25
5.13532
128.383
100
4.450465
445.0465
250
4.222218
1055.5545
500
3.788581
1894.2905
1000
3.195192
3195.192
2500
3.03543
7588.575
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Slew Rate | 1.1V/µs |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | General Purpose |
| Package / Case | 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 2.9mA (x4 Channels) |
| Number of Circuits | 4 |
| Base Product Number | LMP7704 |
| Current - Input Bias | 0.2 pA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Gain Bandwidth Product | 2.5 MHz |
| Voltage - Input Offset | 37 µV |
| Supplier Device Package | 14-SOIC |
| Current - Output / Channel | 86 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 12 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 2.7 V |