
Texas Instruments
Product No:
LMP7707MA/NOPB
Manufacturer:
Package:
8-SOIC
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC OPAMP GP 1 CIRCUIT 8SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
3.6575
3.6575
10
3.28795
32.8795
25
3.10878
77.7195
100
2.6942
269.42
250
2.556032
639.008
500
2.293528
1146.764
1000
1.934295
1934.295
2500
1.837585
4593.9625
5000
1.784062
8920.31
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | LMP®, PowerWise® |
| Package | Tube |
| Slew Rate | 5.9V/µs |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | General Purpose |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 790µA |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | LMP7707 |
| Current - Input Bias | 0.2 pA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Gain Bandwidth Product | 15 MHz |
| Voltage - Input Offset | 37 µV |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Current - Output / Channel | 86 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 12 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 2.7 V |