
Texas Instruments
Product No:
LMP7731MA/NOPB
Manufacturer:
Package:
8-SOIC
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC OPAMP GP 1 CIRCUIT 8SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.128
2.128
10
1.91425
19.1425
25
1.80576
45.144
100
1.538335
153.8335
250
1.444456
361.114
500
1.263899
631.9495
1000
1.047232
1047.232
2500
0.975004
2437.51
5000
0.938894
4694.47
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | LMP®, PowerWise® |
| Package | Tube |
| Slew Rate | 2.4V/µs |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | General Purpose |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 2.5mA |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | LMP7731 |
| Current - Input Bias | 14 nA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Gain Bandwidth Product | 22 MHz |
| Voltage - Input Offset | 6 µV |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Current - Output / Channel | 49 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 5.5 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 1.8 V |