
Texas Instruments
Product No:
LMP8480MMX-S/NOPB
Manufacturer:
Package:
8-VSSOP
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC CURR SENSE 1 CIRCUIT 8VSSOP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.7075
2.7075
10
2.4339
24.339
25
2.3009
57.5225
100
1.99405
199.405
250
1.891792
472.948
500
1.697479
848.7395
1000
1.431612
1431.612
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Slew Rate | 1V/µs |
| Output Type | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| -3db Bandwidth | 270 kHz |
| Amplifier Type | Current Sense |
| Package / Case | 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 88µA |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | LMP8480 |
| Current - Input Bias | 6.3 µA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Voltage - Input Offset | 80 µV |
| Supplier Device Package | 8-VSSOP |
| Voltage - Supply Span (Max) | 76 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 4.5 V |