
Texas Instruments
Product No:
LMP8481ASQDGKRQ1
Manufacturer:
Package:
8-VSSOP
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC CURR SENSE 1 CIRCUIT 8VSSOP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
3.268
3.268
10
2.93455
29.3455
25
2.77438
69.3595
100
2.404355
240.4355
250
2.281102
570.2755
500
2.046813
1023.4065
1000
1.726236
1726.236
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | Automotive, AEC-Q100 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Slew Rate | 1V/µs |
| Output Type | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| -3db Bandwidth | 270 kHz |
| Amplifier Type | Current Sense |
| Package / Case | 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 88µA |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | LMP8481 |
| Current - Input Bias | 6.3 µA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Gain Bandwidth Product | 270 kHz |
| Voltage - Input Offset | 80 µV |
| Supplier Device Package | 8-VSSOP |
| Voltage - Supply Span (Max) | 76 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 4.5 V |