
Texas Instruments
Product No:
LMP8640MKX-F/NOPB
Manufacturer:
Package:
SOT-23-THIN
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC CURR SENSE 1CIRC SOT23-THIN
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.5175
2.5175
10
2.2591
22.591
25
2.1318
53.295
100
1.816115
181.6115
250
1.705288
426.322
500
1.492127
746.0635
1000
1.23633
1236.33
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Slew Rate | 1.8V/µs |
| Output Type | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | Current Sense |
| Package / Case | SOT-23-6 Thin, TSOT-23-6 |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 2.3mA |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | LMP8640 |
| Current - Input Bias | 13 µA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Gain Bandwidth Product | 450 kHz |
| Voltage - Input Offset | 900 µV |
| Supplier Device Package | SOT-23-THIN |
| Voltage - Supply Span (Max) | 12 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 2.7 V |