LMR14206XMKX/NOPB
Texas Instruments
Product No:
LMR14206XMKX/NOPB
Description:
IC REG BUCK ADJ 600MA TSOT23-6
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 8871
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Status Active
Current - Output 600mA
Number of Outputs 1
Base Product Number LMR14206
Output Configuration Positive
Frequency - Switching 1.25MHz
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TJ)
Synchronous Rectifier No
Voltage - Input (Max) 42V
Voltage - Input (Min) 4.5V
Voltage - Output (Max) 34V
Supplier Device Package SOT-23-THIN
Voltage - Output (Min/Fixed) 0.765V