LMR212BD7106KG-T
Taiyo Yuden
Product No:
LMR212BD7106KG-T
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Description:
CAP CER 10UF 10V X7T 0805
User Guide
Mfr Taiyo Yuden
Series MAAS
Package Tape & Reel (TR)
Ratings AEC-Q200
Features -
Tolerance ±10%
Lead Style -
Capacitance 10 µF
Applications Automotive
Failure Rate -
Lead Spacing -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Product Status Active
Thickness (Max) 0.053" (1.35mm)
Voltage - Rated 10V
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C