
Texas Instruments
Product No:
LMV301MGX/NOPB
Manufacturer:
Package:
SC-70-5
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC OPAMP GP 1 CIRCUIT SC70-5
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.931
0.931
10
0.83315
8.3315
25
0.79116
19.779
100
0.649895
64.9895
250
0.607506
151.8765
500
0.536883
268.4415
1000
0.423852
423.852
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Slew Rate | 0.66V/µs |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | General Purpose |
| Package / Case | 5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353 |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 163µA |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | LMV301 |
| Current - Input Bias | 0.182 pA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Gain Bandwidth Product | 1 MHz |
| Voltage - Input Offset | 900 µV |
| Supplier Device Package | SC-70-5 |
| Current - Output / Channel | 108 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 5 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 1.8 V |