
Texas Instruments
Product No:
LMV321AIDCKR
Manufacturer:
Package:
SC-70-5
Batch:
-
Description:
IC OPAMP GP 1 CIRCUIT SC70-5
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.4275
0.4275
10
0.3173
3.173
25
0.27778
6.9445
100
0.179835
17.9835
250
0.148922
37.2305
500
0.11913
59.565
1000
0.091324
91.324
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Slew Rate | 1.7V/µs |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | General Purpose |
| Package / Case | 5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353 |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 70µA |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | LMV321 |
| Current - Input Bias | 10 pA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Gain Bandwidth Product | 1 MHz |
| Voltage - Input Offset | 1 mV |
| Supplier Device Package | SC-70-5 |
| Current - Output / Channel | 40 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 5.5 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 2.5 V |