
Texas Instruments
Product No:
LMV321IDBVR
Manufacturer:
Package:
SOT-23-5
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC OPAMP GP 1 CIRCUIT SOT23-5
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.5605
0.5605
10
0.4826
4.826
25
0.44992
11.248
100
0.36005
36.005
250
0.334324
83.581
500
0.282891
141.4455
1000
0.218604
218.604
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Slew Rate | 1V/µs |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | General Purpose |
| Package / Case | SC-74A, SOT-753 |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 130µA |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | LMV321 |
| Current - Input Bias | 15 nA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Gain Bandwidth Product | 1 MHz |
| Voltage - Input Offset | 1.7 mV |
| Supplier Device Package | SOT-23-5 |
| Current - Output / Channel | 160 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 5.5 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 2.7 V |