
Texas Instruments
Product No:
LMV324ID
Manufacturer:
Package:
14-SOIC
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC OPAMP GP 4 CIRCUIT 14SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.1495
1.1495
10
1.0317
10.317
25
0.97926
24.4815
100
0.80446
80.446
250
0.751982
187.9955
500
0.664525
332.2625
1000
0.524628
524.628
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Slew Rate | 1V/µs |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | General Purpose |
| Package / Case | 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Last Time Buy |
| Current - Supply | 410µA (x4 Channels) |
| Number of Circuits | 4 |
| Base Product Number | LMV324 |
| Current - Input Bias | 15 nA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Gain Bandwidth Product | 1 MHz |
| Voltage - Input Offset | 1.7 mV |
| Supplier Device Package | 14-SOIC |
| Current - Output / Channel | 40 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 5.5 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 2.7 V |