
Texas Instruments
Product No:
LMV331M5X/NOPB
Manufacturer:
Package:
SOT-23-5
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC COMPARATOR 1 GEN PUR SOT23-5
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.8265
0.8265
10
0.7372
7.372
25
0.69996
17.499
100
0.57494
57.494
250
0.537434
134.3585
500
0.474924
237.462
1000
0.374946
374.946
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Type | General Purpose |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Hysteresis | - |
| Output Type | CMOS, Open-Collector, TTL |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | SC-74A, SOT-753 |
| Product Status | Active |
| CMRR, PSRR (Typ) | - |
| Number of Elements | 1 |
| Base Product Number | LMV331 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Current - Output (Typ) | 84mA @ 5V |
| Propagation Delay (Max) | 600ns |
| Supplier Device Package | SOT-23-5 |
| Current - Quiescent (Max) | 120µA |
| Current - Input Bias (Max) | 0.25µA @ 5V |
| Voltage - Input Offset (Max) | 7mV @ 5V |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | 2.7V ~ 5.5V |