
Texas Instruments
Product No:
LMV339IPWR
Manufacturer:
Package:
14-TSSOP
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC COMPARATOR 4 GEN PUR 14TSSOP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.513
0.513
10
0.4408
4.408
25
0.41154
10.2885
100
0.329175
32.9175
250
0.305672
76.418
500
0.258666
129.333
1000
0.19987
199.87
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Type | General Purpose |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Hysteresis | - |
| Output Type | Open-Collector |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Product Status | Active |
| CMRR, PSRR (Typ) | - |
| Number of Elements | 4 |
| Base Product Number | LMV339 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Current - Output (Typ) | 84mA @ 5V |
| Propagation Delay (Max) | 600ns |
| Supplier Device Package | 14-TSSOP |
| Current - Quiescent (Max) | 350µA |
| Current - Input Bias (Max) | 0.25µA @ 5V |
| Voltage - Input Offset (Max) | 7mV @ 5V |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | 2.7V ~ 5.5V |