
Texas Instruments
Product No:
LMV358IDGKR
Manufacturer:
Package:
8-VSSOP
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC OPAMP GP 2 CIRCUIT 8VSSOP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.418
0.418
10
0.3572
3.572
25
0.33364
8.341
100
0.266855
26.6855
250
0.24776
61.94
500
0.209646
104.823
1000
0.161994
161.994
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Slew Rate | 1V/µs |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | General Purpose |
| Package / Case | 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 210µA (x2 Channels) |
| Number of Circuits | 2 |
| Base Product Number | LMV358 |
| Current - Input Bias | 15 nA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Gain Bandwidth Product | 1 MHz |
| Voltage - Input Offset | 1.7 mV |
| Supplier Device Package | 8-VSSOP |
| Current - Output / Channel | 40 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 5.5 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 2.7 V |