
STMicroelectronics
Product No:
LMV358LIPT
Manufacturer:
Package:
8-TSSOP
Batch:
-
Description:
IC OPAMP GP 2 CIRCUIT 8TSSOP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.836
0.836
10
0.7467
7.467
25
0.70908
17.727
100
0.58254
58.254
250
0.544502
136.1255
500
0.481194
240.597
1000
0.379886
379.886
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | STMicroelectronics |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Slew Rate | 0.7V/µs |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | General Purpose |
| Package / Case | 8-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 130µA (x2 Channels) |
| Number of Circuits | 2 |
| Base Product Number | LMV358 |
| Current - Input Bias | 27 nA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Gain Bandwidth Product | 1.3 MHz |
| Voltage - Input Offset | 1 mV |
| Supplier Device Package | 8-TSSOP |
| Current - Output / Channel | 70 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 5.5 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 2.7 V |