
Texas Instruments
Product No:
LMV358QDDUR
Manufacturer:
Package:
8-VSSOP
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC OPAMP GP 2 CIRCUIT 8VSSOP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.311
1.311
10
1.17135
11.7135
25
1.11226
27.8065
100
0.91352
91.352
250
0.853936
213.484
500
0.754642
377.321
1000
0.595764
595.764
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Slew Rate | 1V/µs |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | General Purpose |
| Package / Case | 8-VFSOP (0.091", 2.30mm Width) |
| Product Status | Last Time Buy |
| Current - Supply | 210µA (x2 Channels) |
| Number of Circuits | 2 |
| Base Product Number | LMV358 |
| Current - Input Bias | 15 nA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Gain Bandwidth Product | 1 MHz |
| Voltage - Input Offset | 1.7 mV |
| Supplier Device Package | 8-VSSOP |
| Current - Output / Channel | 40 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 5.5 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 2.7 V |