
Texas Instruments
Product No:
LMV601MGX/NOPB
Manufacturer:
Package:
SC-70-6
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC OPAMP GP 1 CIRCUIT SC70-6
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.551
0.551
10
0.48925
4.8925
25
0.45942
11.4855
100
0.374965
37.4965
250
0.34827
87.0675
500
0.2964
148.2
1000
0.23712
237.12
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Slew Rate | 1V/µs |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | General Purpose |
| Package / Case | 6-TSSOP, SC-88, SOT-363 |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 107µA |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | LMV601 |
| Current - Input Bias | 0.02 pA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Gain Bandwidth Product | 1 MHz |
| Voltage - Input Offset | 250 µV |
| Supplier Device Package | SC-70-6 |
| Current - Output / Channel | 113 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 5.5 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 2.7 V |