
Texas Instruments
Product No:
LMV712MMX/NOPB
Manufacturer:
Package:
10-VSSOP
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC OPAMP GP 2 CIRCUIT 10VSSOP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.5865
1.5865
10
1.42215
14.2215
25
1.3414
33.535
100
1.142755
114.2755
250
1.072968
268.242
500
0.938847
469.4235
1000
0.777898
777.898
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | LMV® |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Slew Rate | 5V/µs |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | General Purpose |
| Package / Case | 10-TFSOP, 10-MSOP (0.118", 3.00mm Width) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 1.22mA (x2 Channels) |
| Number of Circuits | 2 |
| Base Product Number | LMV712 |
| Current - Input Bias | 5.5 pA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Gain Bandwidth Product | 5 MHz |
| Voltage - Input Offset | 400 µV |
| Supplier Device Package | 10-VSSOP |
| Current - Output / Channel | 50 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 5.5 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 2.7 V |