
Texas Instruments
Product No:
LMV712TLX/NOPB
Manufacturer:
Package:
10-DSBGA
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC OPAMP GP 2 CIRCUIT 10DSBGA
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.596
1.596
10
1.42975
14.2975
25
1.34862
33.7155
100
1.149025
114.9025
250
1.078896
269.724
500
0.944034
472.017
1000
0.782202
782.202
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | LMV® |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Slew Rate | 5V/µs |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | General Purpose |
| Package / Case | 10-WFBGA, DSBGA |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 1.22mA (x2 Channels) |
| Number of Circuits | 2 |
| Base Product Number | LMV712 |
| Current - Input Bias | 5.5 pA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Gain Bandwidth Product | 5 MHz |
| Voltage - Input Offset | 400 µV |
| Supplier Device Package | 10-DSBGA |
| Current - Output / Channel | 50 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 5.5 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 2.7 V |