
Texas Instruments
Product No:
LMV7219M7X/NOPB
Manufacturer:
Package:
SC-70-5
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC COMPARATOR 1 GEN PUR SC70-5
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.7645
2.7645
10
2.48425
24.8425
25
2.34384
58.596
100
1.99709
199.709
250
1.875224
468.806
500
1.640821
820.4105
1000
1.359536
1359.536
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Type | General Purpose |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Hysteresis | 7.5mV |
| Output Type | Push-Pull, Rail-to-Rail |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353 |
| Product Status | Active |
| CMRR, PSRR (Typ) | 85dB CMRR, 85dB PSRR |
| Number of Elements | 1 |
| Base Product Number | LMV7219 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Current - Output (Typ) | - |
| Propagation Delay (Max) | 20ns |
| Supplier Device Package | SC-70-5 |
| Current - Quiescent (Max) | 1.8mA |
| Current - Input Bias (Max) | 0.95µA @ 5V |
| Voltage - Input Offset (Max) | 6mV @ 5V |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | 2.7V ~ 5V |