
Texas Instruments
Product No:
LMV721IDBVR
Manufacturer:
Package:
SOT-23-5
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC OPAMP GP 1 CIRCUIT SOT23-5
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.931
0.931
10
0.83315
8.3315
25
0.79116
19.779
100
0.649895
64.9895
250
0.607506
151.8765
500
0.536883
268.4415
1000
0.423852
423.852
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Slew Rate | 5.25V/µs |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | General Purpose |
| Package / Case | SC-74A, SOT-753 |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 1.03mA |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | LMV721 |
| Current - Input Bias | 260 nA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Gain Bandwidth Product | 10 MHz |
| Voltage - Input Offset | 80 µV |
| Supplier Device Package | SOT-23-5 |
| Voltage - Supply Span (Max) | 5 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 2.2 V |