
Texas Instruments
Product No:
LMV722QDGKRQ1
Manufacturer:
Package:
8-VSSOP
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC OPAMP GP 2 CIRCUIT 8VSSOP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.4535
1.4535
10
1.2996
12.996
25
1.23386
30.8465
100
1.01346
101.346
250
0.947378
236.8445
500
0.837235
418.6175
1000
0.660972
660.972
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | Automotive, AEC-Q100, LMV® |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Slew Rate | 5.25V/µs |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | General Purpose |
| Package / Case | 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 2.01mA (x2 Channels) |
| Number of Circuits | 2 |
| Base Product Number | LMV722 |
| Current - Input Bias | 260 nA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Gain Bandwidth Product | 10 MHz |
| Voltage - Input Offset | 80 µV |
| Supplier Device Package | 8-VSSOP |
| Current - Output / Channel | 52.6 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 5.5 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 2.2 V |