
Texas Instruments
Product No:
LMV7239M7X/NOPB
Manufacturer:
Package:
SC-70-5
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC COMPARATOR 1 GEN PUR SC70-5
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.9855
1.9855
10
1.78315
17.8315
25
1.68188
42.047
100
1.43317
143.317
250
1.345656
336.414
500
1.177449
588.7245
1000
0.975602
975.602
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Type | General Purpose |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Hysteresis | - |
| Output Type | Push-Pull |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353 |
| Product Status | Active |
| CMRR, PSRR (Typ) | 67dB CMRR, 85dB PSRR |
| Number of Elements | 1 |
| Base Product Number | LMV7239 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Current - Output (Typ) | - |
| Propagation Delay (Max) | 62ns |
| Supplier Device Package | SC-70-5 |
| Current - Quiescent (Max) | 95µA |
| Current - Input Bias (Max) | 0.4µA @ 5V |
| Voltage - Input Offset (Max) | 6mV @ 5V |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | 2.7V ~ 5.5V |