
Texas Instruments
Product No:
LMV774MT/NOPB
Manufacturer:
Package:
14-TSSOP
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC OPAMP GP 4 CIRCUIT 14TSSOP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.736
2.736
10
2.45765
24.5765
25
2.32294
58.0735
100
2.013335
201.3335
250
1.910032
477.508
500
1.713876
856.938
1000
1.445444
1445.444
2500
1.373168
3432.92
5000
1.321545
6607.725
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | LMV® |
| Package | Tube |
| Slew Rate | 1.4V/µs |
| Output Type | Differential, Rail-to-Rail |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | General Purpose |
| Package / Case | 14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 600µA (x4 Channels) |
| Number of Circuits | 4 |
| Base Product Number | LMV774 |
| Current - Input Bias | 0.23 pA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Gain Bandwidth Product | 3.5 MHz |
| Voltage - Input Offset | 250 µV |
| Supplier Device Package | 14-TSSOP |
| Current - Output / Channel | 75 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 5.5 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 2.7 V |