
Texas Instruments
Product No:
LMV791TDA2
Manufacturer:
Package:
Die
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC CMOS 1 CIRCUIT DIE
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
10.3835
10.3835
10
9.5437
95.437
25
9.14812
228.703
100
8.060275
806.0275
250
7.664676
1916.169
500
7.170163
3585.0815
1000
6.576774
6576.774
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Slew Rate | 9.5V/µs |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | CMOS |
| Package / Case | Die |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 1.15mA |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | LMV791 |
| Current - Input Bias | 1 pA |
| Operating Temperature | 25°C |
| Gain Bandwidth Product | 17 MHz |
| Voltage - Input Offset | 1.35 mV |
| Supplier Device Package | Die |
| Current - Output / Channel | 21 mA |