
Texas Instruments
Product No:
LMV793MFX/NOPB
Manufacturer:
Package:
SOT-23-5
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC OPAMP GP 1 CIRCUIT SOT23-5
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.5105
1.5105
10
1.3585
13.585
25
1.28212
32.053
100
1.092215
109.2215
250
1.025544
256.386
500
0.897351
448.6755
1000
0.743518
743.518
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Slew Rate | 35V/µs |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | General Purpose |
| Package / Case | SC-74A, SOT-753 |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 1.15mA |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | LMV793 |
| Current - Input Bias | 0.1 pA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Gain Bandwidth Product | 88 MHz |
| Voltage - Input Offset | 100 µV |
| Supplier Device Package | SOT-23-5 |
| Current - Output / Channel | 60 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 5.5 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 1.8 V |