
STMicroelectronics
Product No:
LMV822AIYST
Manufacturer:
Package:
8-MiniSO
Batch:
-
Description:
IC OPAMP GP 2 CIRCUIT 8MINISO
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.7575
1.7575
10
1.57605
15.7605
25
1.48694
37.1735
100
1.267015
126.7015
250
1.189666
297.4165
500
1.040953
520.4765
1000
0.862514
862.514
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | STMicroelectronics |
| Series | Automotive, AEC-Q100 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Slew Rate | 1.9V/µs |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | General Purpose |
| Package / Case | 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 300µA (x2 Channels) |
| Number of Circuits | 2 |
| Base Product Number | LMV822 |
| Current - Input Bias | 60 nA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Gain Bandwidth Product | 5.5 MHz |
| Voltage - Input Offset | 800 µV |
| Supplier Device Package | 8-MiniSO |
| Current - Output / Channel | 70 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 5.5 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 2.5 V |